Stworzona na potrzeby klientów Spółdzielczej Grupy Bankowej, dostępna także w naszym Banku aplikacja SGB Mobile została uhonorowana wyróżnieniem „Lider Roku 2020” w prestiżowym konkursie technologicznym Techno Biznes, od dziewiętnastu lat organizowanym przez „Gazetę Bankową”.

Wyróżnienie w konkursie o tytuł Lidera Roku 2020 otrzymała aplikacja mobilna, z której korzystają niemal wszystkie banki Spółdzielczej Grupy Bankowej i która cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem klientów. 

Celem konkursu „Lider Roku 2020” jest wyłonienie instytucji lub firmy, która w minionym roku dokonała najlepszego wdrożenia w obszarze nowych technologii w trzech branżach: bankowość, ubezpieczenia i inne usługi finansowe oraz przemysł 4.0. Rolą konkursu „Gazety Bankowej” jest wskazanie koncepcji i realizacji, które zmieniają naszą biznesową rzeczywistość w praktyce. 

Do rywalizacji stanęło ponad 50 najbardziej śmiałych pomysłów, wyjątkowych przedsięwzięć i ambitnych zespołów z obszaru polskiej bankowości. Oceniano tempo i jakość wdrożenia, zastosowane rozwiązania technologiczne, innowacyjność i dostosowanie do realnych potrzeb klientów. 

To kolejny sukces Spółdzielczej Grupy Bankowej. Zmieniamy oblicze bankowości spółdzielczej
w ekspresowym tempie – aplikacja SGB Mobile ma dopiero trzynaście miesięcy, a już cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. To znak, że wykonaliśmy dobrą pracę, że nasza transformacja cyfrowa zapisana w strategii „Otwieramy przyszłość” ma sens i cieszy się społecznym uznaniem.

Wyróżnienie w konkursie na technologicznego Lidera 2020 „Gazety Bankowej” dedykujemy naszym pracownikom, którzy z zaangażowaniem, niezależnie od trudów pandemii, codziennie udoskonalają SGB Mobile. Dzięki nim aplikacja ma uniwersalny interfejs i funkcjonalności, za które ceni nas rynek. To już nie tylko zarządzanie subskrypcjami i możliwość kontrolowania swojej kondycji czy zapisywania się na szczepienia, ale też niebawem – otwieranie konta przy użyciu selfie i kredyty prosto z telefonu.